Kassid ja kuumus

Väljas on juba kuumad suveilmad – kuidas kassil olemist paremaks teha?

 Kui inimestel on suvel soojaga palav, kujutate ette kui palav võib olla lemmikutel oma paksu karvkattega :( 

Näpunäiteid:

1.       Vesi – veenduge, et kassil oleks alati olemas värske vesi. Hea on, kui joogikausse on mitu ja vett tuleb vahetada mitu korda päevas. Veenõusse võib mõnikord panna ka mõne jääkuubiku, et hoida vett jahedana. Suureks plussiks ka kui elamise peal mitu veekaussi. Ja ühtlasi kui kassile meeldib jooksev vesi soovitan soojalt purskkaevu peale mõelda. Vulisev vesi tuletab kassile meelde et võiks kuuma ajal vett juua. 

2.       Vari – kiisudele enamasti meeldib lesida päikse käes ja nad liiguvad päikse eest ära, kui neil liiga palav hakkab. Kui olete tähele pannud, siis kuumade ilmadega peidavad nad ennast sageli kas mõnel kivist või muust materjalist põrandal või pinnal, mis neid jahutab. Tekita võimalus kuhu saab kiisuke sooja eest peitu pugeda. 

3.       Õhuringlus  toas – kui avate akna või rõduukse, peab seal kindlasti olema vahel kaitsevõre. Akende ja uste jaoks on olemas spetsiaalsed võred ja muud vahendid, mis jahutavad tuba ja samal ajal saab kass käia värsket õhku hingamas, ilma et juhtub õnnetus. Lahtised või tuulutusasendis aknad ja rõduuksed on lemmikutele väga ohtlikud, kuna kassid võivad sinna vahele kinni jääda või kogemata välja kukkuda. Kui sul on kodus rõdu, siis kindlasti see turvata, et kui kassike tahab rõdul värsket õhku hingata, ei teki tal kiusatust kuskile ääre peale ronida. 

4.       Kammimine – kasse, kellele kammimine meeldib, võite julgelt kammida. Pikakarvalistel kiisudel on võimalik loomakliinikus suveks karv veidi lühemaks lõigata. Karvkasukat saab hoida jahedana ka niiske rätikuga, asetades selle kiisule peale või kass võib ise selle peal pikutada.

5.       Turvalisus – kui teie kiisu on õuekass, jälgige kindlasti enne uste sulgemist (nt kasvuhoonel), et kass pole kusagile pugenud. Eriti hoolikas tuleb olla autoga, et kui olete selle uksi ja aknaid lahti hoidnud, tuleb jälgida, et kass ei ole autosse pugenud. Autod on eriti suvel väga kuumad seest ja kinnises autos võib temperatuur tõusta kiiresti eluohtlikult kõrgele.

 Lemmkloomapoodides leidub ka jahutusmatte mille peal saavad lemmikud lebada palavusega. 
Võimalik ka nt vedel maiust sügavkülma panna ja palavaga anda seda limpsida.. Kassidele nagu jäätis :) 
Palavusega ei pruugi kass ka väga süüa tahta võib-olla. siis võib proovida nt suppidega, et vähemalt vedelikku tarbiks. Miamori ja GranataPet'i supid Nurrenis täitsa olemas. 

Tundemärgid, et kassil võib kuumarabandus olla:

 

-         liigne hingeldamine;

-         loid olek;

-         ilastamine;

-         palavik;

-         oksendamine;

-         minestamine/kokku kukkumine või teadvuseta olek.

 

Kui kahtlustate, et Teie lemmikuga on midagi valesti, pöörduge kindlasti loomaarsti poole.

Hoiame oma pisikesi ja naudime koos nendega ilusaid suveilmasid!

 


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

5 kassitoitu, mida uuel aastal kindlasti ära proovida!

Järgmine

Kassitoidu koostisained - kuidas neid lugeda?

Jaga seda artiklit